1 KASIM SEÇİMLERİ YURTDIŞI SEÇMEN SORGULAMA

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak. Peki Yurt Dışı Seçmen Kütüğünde kaydınız var mı? Online Yurt Dışı Seçmen Sorgulama sistemi aracılığıyla sorgulama yapmak için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz...

YURTDIŞI SEÇMEN KÜTÜĞÜNDE KAYDI BULUNMAYANLAR NE YAPMALI?

Seçmen niteliğine sahip ve yurt dışında ikamet etmesine rağmen, yurt dışı seçmen kütüğünde kaydı bulunmayan ya da adres bilgisinde eksiklik tespit edilen Türk vatandaşlarının, yurt dışı seçmen kütüğüne kayıt olabilmeleri veya adres bilgilerini güncelleyebilmeleri için en yakın yurt dışı temsilciliğine başvurmalıdırlar. 

Yurt dışında yaşayan Türk Vatandaşları ADRES BEYAN FORMU doldurulup imza karşılığı teslim edilmelidir. Yurt Dışı Seçmen Kütüğü Genelgesi için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki seçimlerde oy kullanmak bir vatandaşlık görevi ve bu görevi hepimiz yerine getirmeli ve oyumuzu kullanmalıyız.  Peki  1 Kasım 2015 Genel seçimlerinde nerede oy kullanacağız? Bunu öğrenmek çok basit, yapmanız gereken -az önce de vurguladığımız gibi- aşağıda vermiş bulunduğumuz YSK'nın online sistemine girerek, kutucuklara nüfus bilgilerinizi girmek ve sorgulama butonuna tıklamak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

1 KASIM SEÇİMLERİ YURTİÇİ SEÇMEN SORGULAMA

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 1 KASIM 2015 Pazar günü yapılacakYurt İçi Seçmen Kütüğünde kaydınız var mı? 1 Kasım Seçimleri Online Yurt içi Seçmen Sorgulama sistemi aracılığıyla sorgulama yapmak aşağıdaki butona tıklayınız...

Güncelleme Tarihi: 
24/10/2015 (All day)

YURTDIŞI SEÇMEN SORGULAMA EKRANI

25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak. Peki Yurt Dışı Seçmen Kütüğünde kaydınız var mı? Online Yurt Dışı Seçmen Sorgulama sistemi aracılığıyla sorgulama yapmak için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz...

Güncelleme Tarihi: 
12/12/2013 - 22:45

YURTİÇİ SEÇMEN SORGULAMA SİSTEMİ

seçim 2014, yerel seçimler, belediye seçimleri

25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak. Seçmen Listeleri 14 Mart 2015 tarihinde askıya çıkarılacak. Peki Yurt İçi Seçmen Kütüğünde kaydınız var mı? Online Yurt içi Seçmen Sorgulama sistemi aracılığıyla sorgulama yapmak aşağıdaki butona tıklayınız...

Güncelleme Tarihi: 
12/12/2013 - 21:45

SEÇMEN LİSTELERİ NE ZAMAN ASKIYA ÇIKACAK

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. 2015 genel seçimlerinde 31 parti seçime katılacak. Peki Seçmen Listeleri Ne Zaman Askıya Çıkacak? Seçmen Listeleri Ne Zaman Askıdan İnecek? Seçmen Listeleriyle ilgili tüm detayları aşağıda bulabilirsiniz.
 
Güncelleme Tarihi: 
10/02/2015 - 20:45

NEREDE VE HANGİ SANDIKTA OY KULLANACAĞIM?

1 Kasım 2015 Seçimlerinde Nerede Oy Kullanacağım? 1 Kasımda Hangi Sandıkta Oy Vereceğim? Oy Kullanacağım Sandık Belli Oldu mu? Seçim Yerleri Açıklandı mı? Tüm bu soruların yanıtlarını aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. Seçimlere sadece bir kaç gün kala hepimizin merak ettiği sandık yerleri açıklandı.

Hemen tıklayın ve sandık yerinizi oturduğunuz yerden kolayca öğrenin!

Güncelleme Tarihi: 
18/02/2014 - 22:45

SEÇİMLERE KAÇ SİYASİ PARTİ KATILACAK

2015 Genel Seçimlerine sayılı günler kaldı.  7 Haziran'da yapılacak olan  25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili çalışmalar YSK (Yüksek Seçim Kurulu) tarafından  yürütülmeye devam ediyor. 2015 Seçimlerinde Türkiye'deki İller'in çıkarabileceği Millet Vekili  sayısı belirlendi. Ayrıca "Seçime Kaç Siyasi Parti Katılacak?" sorusunun cevabı da netleşti.

Güncelleme Tarihi: 
11/02/2015 - 07:15

Pages