29 EKİM TATİLİ KAÇ GÜN? 29 EKİM TURLARI

29 Ekim 2015 Cumhuriyet Bayramı Perşembe gününe geliyor. Peki Cuma gününün tatil olmasıyla ilgili bir resmi açıklama geldi mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda kaç gün tatil olacak? 30 Ekim Cuma günü okullar tatil mi?

Başbakan Davutoğlu’nun 30 Ekim Cuma günü kamu çalışanlarının idari izinli sayılmaları ile ilgili genelgeyi imzaladı. Yani 30 Ekim 2015 Cuma günü tatil oldu. 28 Ekim çarşamba günü ise yarım gün olacak. Böylelikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda izinli olacak olan kamu çalışanları ve öğrenciler 30 Ekim cuma günü de idari izinli sayılmış olacak. 30 Ekim'in tatil olması ile birlike bayram tatili 4,5 güne çıkmış oldu.

Bu arada bilindiği üzere 1 Kasım milletvekili genel seçimleri nedeniyle herkes okullarda oy kullanacak. 2 Kasım Pazartesi günü de okullar için tatil ilan edilmesi durumunda, öğretmen ve öğrenciler 5,5 gün tatil yapmış olacak. 

Genel Seçimlerin 1 Kasım Pazar günü yapılacak olması nedeniyle herkesin Cuma günü tatil beklentisi vardı. Bakanlar Kurulu konu ile ilgili açıklama yaptı ve tatil 4,5 güne çıktı. Özel sektörde çalışanlar ise her zamanki gibi Cuma günü için izin alarak tatillerini 4 güne çıkarabilecekler. Cuma günü tatil olsa da olmasa da 1 Kasım 2015 tarihinde seçim yapılması nedeniyle turizm de beklenen hareketliliğin belli bir seviyede kalması bekleniyor. Bir çok insan oy kullanmak için Pazar günü ikametgah adreslerine gelmiş olacak ve oy kullanacak.

Sizler için bazı tur operatörlerinin 29 Ekim Turlarını sıraladık. İster kültür, ister yurtdışı ya da yurtiçi otel tatili yapmak istiyorsanız, bu alternatiflerden biri tam size göre. 29 Ekim son dakika otelleri, 29 Ekim Yurtdışı turları, 29 Ekim Yurtiçi otelleri, 29 Ekim Antalya Otelleri, 29 Ekim Gemi Turları, 29 Ekim Kültür Turları ile ilgili tüm fırsat ve 29 Ekim Kampanyalarını aşağıdaki linklere tıklayarak takip edebilir, tur satın alabilirsiniz. 29 Ekim ETS, 29 Ekim Setur, 29 Ekim Tatilsepeti, 29 Ekim Tatilbudur fırsatları için tıklayınız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

2014 RESMİ TATİL GÜNLERİ

2013 yılının son günlerini yaşadığımız şu günlerde 2014 yılındaki tatil fırsatlarını ERKEN REZERVASYON ile değerlendirmek isteyenler için 2014 yılı resmi tatil günleri açıklandı. Tatillerini şimdiden organize etmek isteyen tatilciler, programlarını aşağıda verilen tablodaki bayram ve resmi tatil günlerine göre yapabilirler.

Güncelleme Tarihi: 
10/12/2013 - 21:00

2013 Resmi Tatil Günleri

2013 Yılına ait resmi tatil günleri belli oldu. Tatilini organize edecek tatilciler, programlarını aşağıdaki tatil günlerine göre yapabilirler. Açıkcası tatiller gayet güzel denk geliyor. Tatil fırsatçılarına iyi kaçamaklar diliyoruz... Haydi Tatile!

23 Nisan Salı gününe geldiğinden, Pazartesi günü izin kullananları 4 günlük bir tatil bekliyor. 

19 Mayıs Pazar'a geldiğinden tatil yok :(