DÜNYA SU GÜNÜ NE ZAMAN?

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 1993 yılından itibaren  22 Mart tarihi "Dünya Su Günü" olarak ilan edilmiştir.

Birleşmiş Milletler üyelerinin amacı  dünya ülkelerinin giderek büyüyen temiz su sorununa dikkat çekmek, içilebilir su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması konusunda geçerli adımlar atılmasına destek olarak ülkeleri ve insanlığı teşvik etmektir.

Her üç yılda bir toplanan ve 2009'da İstanbul'da düzenlenen Dünya Su Konsey'inde, artan su sorununu, sosyal ve ekonomik kalkınmanın sürdürülebilirliğini tehdit eden bir olgu olduğunu belirtilir.

Ülkemiz de de bu konu ile ilgili bir çok çalışma yürütülmektedir. Suyun kişi, toplum ve canlı hayatındaki yerini ve önemini insanımıza kavratmak, suyun en verimli şekilde ve tasarruf ederek kullanılması bilincini geliştirmek, su sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak amacıyla kongre, panel, konferans ve sempozyumlar düzenlemektedir.

Türkiye'de pek çok alanda olduğu gibi su konusunda çocuklarımızı, gençlerimizi yeterince eğitemediğimiz bir gerçektir. Çocuklarımızın su ve temiz enerji konularında eğitilmesi için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Ebeveynler olarak evde çocuklarımızı bu konu da eğitmeli böyle önemli günler de okullarda yapılan eğitim ve faaliyetlere katılımları için çocuklarımıza destek olmalıyız. İnsanlık için en büyük enerji kaynağı olan Suyun önemini tassaruflu nasıl kullanmamız gerektiğini çocuklarımıza ve gelecek nesillere öğretmeliyiz.

Dünya su günü ile ilgili Ülkemiz'de yapılan çalışmalar ile ilgili aşağıda vereceğim linklerden detaylı bilgiler alabilirsiniz.İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

2014 Green Card - Yeşil Kart Sonuçları Açıklandı!

2014 yeşil kart çekilişi

2014 yılı Green Card (Yeşil Kart) çekilişin sonuçları belli oldu. Amerika'da hayat kurmak isteyenlerin merakla beklediği çekilişin sonuçları açıklandı.

ABD hükümeti her yıl Green Card aracılığıyla 50.000 kişiye çalışma ve oturma izni veriyor. Kazanan adaylar, 5 yıl yasal oturma süresinden sonra Amerikan vatandaşı olma hakkına sahip oluyor. Geçtiğimiz yıl Green Card çekilişine katılan 138.877 Türk vatandaşından 1.807 kişiye Green Card çıktığı bildirildi.

 

Anadolu Jet Online Check-in İşlemi Nasıl Yapılır?

Anadolu Jet uçak biletinizi aldıktan sonra, uçuşun gerçekleşmesine 24 saat kala, Anadolu Jet internet sayfasından online check-in yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan "detaylar" bölümündeki "Anadolu Jet Online Check-in" linkine tıklayarak bu işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 
12/10/2013 - 14:00

2014 SANATÇILI KURBAN BAYRAMI OTELLERİ

Kurban Bayramına sadece bir kaç gün kaldı. Yazdan kalma son günleri yaşadığımız şu günlerde, hepimiz 2014 Kurban Bayramını keyifli bir şekilde geçirmeyi istiyoruz. Büyük bir çoğunluğumuz bayram tatillerini bütçeleri el verdikçe otellerde ve tatil köylerinde geçirecek. Şimdiden rezervasyonlar yapıldı ve bayram tatili iple çekiliyor. Bazılarımız ise hala kararsız.

Güncelleme Tarihi: 
23/09/2014 - 21:30

HYUNDAI iX35 %0.65 FAİZ 30.000 TL 30 AY VADE FIRSATIYLA

Aklınızdaki Hyundai ix35'e sahip olmak artık hayal değil.  30.000 TL için 30 ay vadede %0.65'ten başlayan faiz oranlarıyla. Üstelik 2015'te ödemeye başlayacaksanız. Kampanyaya son katılım tarihi 31 EkimTüm detaylar kampanya ayrıntılarında...

Güncelleme Tarihi: 
27/10/2014 - 22:15

ING BANK PARAMARA UYGULAMASINI KULLAN 30 TL HEDİYEYİ YAKALA

ING Bank akıllı telefonlar için çıkardığı bir uygulama ile para transferi ve alışveriş ile ilgili bir çözüm sunuyor. Yapı Kredi ve Deniz Bank gibi bankaların uygulamalarına benzer bir şekilde ortaya çıkan bankacılık ürününü telefonunuza kurarak ilk alışverişinize (alt limit olmadan) 30 TL iade kazanabilirsiniz. Detaylar yazının ayrıntılarındaki gibidir. Son gün 23 Ocak'tır.

Güncelleme Tarihi: 
17/01/2015 - 23:45

Lufthansa Miles&More Mil Sorgulama

Lufthansa uçuşlarından kazandığınız uçuş millerinizi aşağıdaki linkten sorgulayabilirsiniz.

Pages