Gaziantep Şehitkamil Beylerbeyi Alt Gelir Grubu Sözleşme İmzalama İşlemleri

Kura sonuçları 2 Kasım 2013 tarihinde açıklandı. Sözleşme imzalama işlemleri 6-29 Kasım arasında gerçekleşecek. Detaylar için tıklayınız...

Kura çekimi sonrasında asil hak sahiplerinin belirlenmesiyle, TOKİ tarafından belirlenen 6-29 Kasım 2013 tarihleri arasında sözleşme imzalama işlemleri gerçekleştirilecek.  Sözleşme imzalama işlemleri T.C. Ziraat Bankası Gaziantep Şubesi’nde gerçekleştirilecek. Asil hak sahiplerinden sözleşme imzalamayanlar konut alma haklarını kaybedecekler. Asil hak sahiplerinden sözleşme imzalamayanların yerine ise yedek hak sahipleri TOKİ tarafından ilan edilen 4-10 Aralık 2013 tarihleri arasında sözleşme imzalama işlemlerini gerçekleştirecekler.

Peki sözleşme imzalama işlemleri esnasında hangi belgelerin hazır edilmesi gerekiyor?

Tüm ayrıntıları yazının detaylarında görebilirsiniz... 

 

Sözleşme imzalama esnasında hangi belgeler gerekiyor?

  • Onaylı vukuatlı nüfus kaydı: İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden alınacak olan belgedir.
  • İkametgah Belgesi: Adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan ve son 1 yıldır Gaziantep il sınırları içerisinde ikamet ettiğini kanıtlayacak belge. Bu arada Şehit Aileleri, Maluller (Terör Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisinde olanlar en az 3 yıldır ikamet ediyor olmalılar.
  • İl Tapu Sicil Müdürlüğünden herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmadığına dair belge: kişinin kendisine, eşine veya velayeti altındaki 
    çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmadığına dair belge.altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmadığına dair belge.
  • NOT: Belge getirmeyenlerin hakları iptal edilecektir.

Becayiş Yapmak Hakkı Getiriliyor

Gaziantep Şehitkamil Beylerbeyi Alt Gelir Grubu asil hak sahiplerine becayiş yani anlaşmalı konut değiştirme imkanı verildi. Bunun için her iki asil hak sahibi de bankada gerçekleştirilecek olan gayrimenkul satış sözleşmesi imzalama aşamasında becayiş yapmak istediklerine ilişkin dilekçe yazıp imzalayacaklar. Becayiş sonrası değişiklik yapmak mümkün olmayacak.

Başvuru bedelleri ne zaman iade edilecek?

Asil AlıcılarSözleşme imzalamayan asil alıcıların başvuru bedelleri; 02 Aralık 2013 tarihi itibariyle iade edilecek. 

Yedek Alıcılar:  Sözleşme imzalamayan yedek alıcıların başvuru bedelleri; 11 Aralık 2013 tarihi itibariyle iade edilecek.

Taksit ödemeleri ne zaman başlıyor?

Toki'den yapılan açıklamaya göre; taksit ödemelerinin başlangıç tarihi, konut teslim tarihini takip eden ay olarak belirlendi. 

Yedek Alıcılar için Sözleşme İmzalama Programı Yayınlandı

Liste için aşağıdaki linke tıklayınız:

http://www.toki.gov.tr/html/satis/gaziantep/sehitkamil-ag/ysip.pdf

TOKİ Web Sayfası 

www.toki.gov.tr

Bilgi Hattı : 444 86 54

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

TOKİ MALATYA MERKEZ 568 KONUT PROJESİ ALT GELİR GRUBU SÖZLEŞME İMZALAMA İŞLEMLERİ

Kura sonuçları 5 Aralık 2013 tarihinde açıklacak olan Malatya Merkez 568 Konut Projesi 225 adet 2+1 Alt Gelir Grubu Konut için Sözleşme imzalama programı açıklandı. Detaylar için tıklayınız...

Güncelleme Tarihi: 
03/12/2013 - 14:30

TOKİ MALATYA MERKEZ 568 KONUT PROJESİ 229 3+1 KONUT SÖZLEŞME İMZALAMA İŞLEMLERİ

Kura sonuçları 5 Aralık 2013 tarihinde açıklanacak olan Malatya Merkez 568 Konut Projesi 229 adet 3+1 Konut Sözleşme imzalama programı açıklandı. Detaylar için tıklayınız...

Güncelleme Tarihi: 
03/12/2013 - 15:15

TOKİ Gaziantep Nizip Menderes Mahallesi Alt Gelir Grubu Başvuruları için Son Gün 20 Aralık!

Gaziantep Nizip Menderes Mahallesi Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamında TOKİ tarafından yaptırılan 258 adet konut için başvurular 20 Aralık 2013 tarihinde sona eriyor. Bilindiği üzere, Nizip Menderes Mahallesi Alt Gelir Grubu Projesi başvuruları 25 Kasım 2013 tarihinde başlamıştı.

Güncelleme Tarihi: 
11/12/2013 - 16:30

TOKi KAYSERi MELiKGAZi MiMAR SiNAN MAHALLESi ALT GELİR GRUBU 714 KONUT KURA SONUÇLARI

TOKİ Kayseri Melikgazi Mimar Sinan Mahallesi Alt Gelir Grubu Projesi kapsamında satışa sunulan 714 adet konutun kura çekimi tamamlandı!

Kura sonuçlarını aşağıdan takip edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 
06/02/2014 - 17:45

TOKİ SİVAS MERKEZ KILAVUZ MAHALLESİ KURA SONUÇLARI YARIN AÇIKLANIYOR

Türkiye'de konut üretim sektörünün teşvik edilerek hızlı artan konut talebinin planlı bir şekilde karşılanmasını sağlamak amacıyla çalışan ve her yıl yüzlerde konutu halkın kullanımına hazır eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Sivas'ta yepyeni bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 
25/06/2014 - 21:45

KONYA SELÇUKLU YAZIR PROJESİ KURA SONUÇLARI 27.10.2014

 Konya Valiliği Milli Emlak Müdürlüğü ve TOKİ işbirliği ile inşa edilen Konya Selçuklu Yazır Konut Projesinin Kura Sonuçları bugün (27 Ekim 2014) tarihinde açıklanıyor. İnşa edilecen 664 adet konut için başvuru yapan vatandaşlarımız, noter huzurunda gerçekleştirilecek olan kura çekimine Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’nda  saat 11.00'de katılabilirler.

Güncelleme Tarihi: 
27/10/2014 - 07:00

Pages