KİRA GELİRLERİ İÇİN BEYANNAME VERME TARİHLERİ AÇIKLANDI

2015 yılının gelmesiyle birlikte 2014 yılında kira geliri elde edenler için beyanname verme süresi yaklaşıyor. Mükelleflerin beyannamelerini doldurup ilgili vergi dairelerine ya da online olarak beyannameleri doldurup elektronik olarak göndermeleri gerekiyor. Peki Gayrimenkul Sermaye İradı geliri (kira geliri) elde edenler için beyanname verme tarihleri nedir? Detaylar için tıklayınız...

(2015-GMSİ) KİRA GELİRİ BEYANNAMELERİ NEREYE VERİLECEK?

2013 yılı Ocak ve Aralık ayları arasında Gayri Menkul Sermaye İradı geliri elde eden vergi mükelleflerinin, 1 Mart 2014 ve 25 Mart 2014 tarihleri arasında beyannamelerini doldurmaları gerekiyor.

2015 KİRA GELİRİ BEYANNAMELERİ NEREYE VERİLECEK?

Kira geliri elde eden mükellefler beyannamelerini yukarda belirtilen tarihler arasında, bağlı oldukları vergi dairesine vereceklerdir.

HANGİ VERGİ DAİRESİNE BAĞLIYIM? BAĞLI OLDUĞUM VERGİ DAİRESİ?

Mükellef olarak bağlı bulunduğunuz vergi dairesi şu anda ikametgahınızın tanımlandığı yerin vergi dairesidir.

KİRA GELİRİ ONLİNE BEYANNAMESİ NASIL GÖNDERİLİR?

Kira geliri olan mükellefler online beyanname doldurup göndermek istemeleri durumunda bağlı bulundukları vergi dairesinden aldıkları ya da alacakları kullanıcı kodu ve kullanıcı şifresini kullanarak kira geliri vergisi beyannamelerini bilgisayar ortamında online olarak gönderebilirler.

YAŞLILAR, ENGELLİLER VE HASTA OLANLAR KİRA GELİRİ BEYANNAMELERİNİ NASIL DOLDURACAK?

Eğer yaşlıysanız, 60 yaş üstündeyseniz, engelliyseniz ya da hastalık nedeniyle vergi dairesine gidemeyecek durumdaysanız üzülmeyin. Çünkü sizin için kira geliri beyannamenizi doldurmanıza yardım edecek personel, adresinize gelecek ve beyanname doldurmanız konusunda size destek olacak. Bunun için yapmanız gereken çok basit. Bağlı bulunduğunuz vergi dairesini aramak ya da Türkiye Genelinde hizmet veren vergi iletişim merkezini aramak ve randevu almak. İletişim telefon numaraları aşağıda verilmiştir.

ONLİNE KİRA GELİRİ VERGİSİ ÖDEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ

https://intvd.gib.gov.tr/kirabeyan/

 

VİMER

Vergi İletişim Merkezi

Tel: 444 0 189

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

2014 KİRA VERGİSİ HESAPLAMA SİSTEMİ

2015 Mart ayının gelmesiyle birlikte, kiracısı olan ev sahiplerini ilgilendiren önemli bir döneme girmiş bulunuyoruz. Kira Gelirleri Vergisi... Yani diğer adıyla Gayrimenkul Sermaye İradı ya da kısa adıyla GMSİ.  Eğer siz de 2014 yılında ev ya da iş yerinizi kiraya vererek, kira geliri elde ettiyseniz, 25 Mart 2015 tarihine kadar beyannamenizi vermek zorundasınız.

Güncelleme Tarihi: 
25/02/2014 - 12:45

VERGİ HAFTASI NE ZAMAN KUTLANACAK?

"Vergi ödemek bir vatandaşlık görevidir" cümlesini herhalde 7-70'e herkes duymuştur. Vergi ödemenin önemli olduğu her bireye küçük yaştan itibaren aşılanmalıdır. Verginin öneminin anlaşılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 
24/02/2014 - 16:00

KİRA BEYANNAMESİ VERMEK İÇİN SON GÜN 25 MART 2014

2013 yılında ev ya da iş yerinizden kira geliri elde ettiyseniz, 25 Mart 2014 tarihine kadar beyannamenizi vermeyi unutmayınız. Gayrimenkul Sermaye İradı ya da kısa adıyla 2014 GMSİ olarak da bilinen, Kira geliri vergisi, Kira geliri beyannamesi ve Kira Vergisi Ödemeleri için tüm detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz...

Güncelleme Tarihi: 
24/03/2014 - 21:30

Yozgat Çekerek Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama ve Ödeme

Yozgat Çekerek Belediyesi Emlak Vergisi taksitlerinizi 31 Mayıs ve 30 Kasım tarihine kadar 2 eşit ödeme halinde yapabilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 
14/05/2014 - 17:15

Manisa Kula Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

Manisa Kula Belediyesi Emlak Vergisi borçları 31 Mayıs ve 30 Kasım tarihine kadar 2 taksit olarak ödenmelidir. 

Vatandaşlarımızın bir çoğunu ilgilendiren Emlak Vergisi ilk taksit ödemeleri için gecikme faizi ödemek istemiyorsanız, sahip olduğunuz gayrimenkulün emlak vergisi ödemesini zamanında yapmanız önem teşkil etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 
24/05/2014 - 11:15

Kütahya Şaphane Belediyesi Emlak Vergisi Borç Ödeme ve Sorgulama

Evet, bu sene Emlak Vergisi ödemek durumunda olan Kütahya Şaphane Belediyesi sınırları içerisinde konut ya da arsa sahibi olan vatandaşlarımız için 1 taksit son ödeme tarihi 31 Mayıs olarak açıklandı. Peki ikinci taksit ne zaman ödenecek derseniz, onun da son ödeme günü 30 Kasım.

Güncelleme Tarihi: 
26/05/2014 - 22:45

Pages