NASIL GAYRİMENKUL DANIŞMANI OLUNUR?

Gayrimenkul Danışmanlığı ya da diğer adıyla Emlak Danışmanlığı, ülkemizde en çok merak edilen ve yapılmak istenen işlerin başında gelmektedir. Ekonominin her alanında olduğu gibi, konut piyasasında da var olan hareketlilik, nüfusun artması, yeni evliliklerin oluşması, boşanmalar, eğitim ve barınma ihtiyaçlarından kaynaklanıyor.
Yatırımda da birinci tercih her zaman olduğu gibi Konut. En güvenilir liman. Bundan dolayıdır ki konutta satım ve alımlar hızla her geçen gün artmakta. Ülkemizde ortalama olarak her bir ev 5 yılda bir alınıp satılıyor. Bu el değiştirme oranı öncelikli olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya’da gerçekleşiyor. Bu hareketlilik ve büyümeden yararlanmak isteyen girişimcilerin başında da doğal olarak emlakçılık ve inşaatçılık olmak üzere hemen hemen her sektörden oyuncular yer alıyor.

Eğitim Şart!

Emlak danışmanı olmak için bazı Üniversitelerin ilgili bölümlerinde eğitim programları yer alıyor. Ayrıca devletin meslek edindirme kursları programında da emlak danışmanlığı eğitimleri yer alıyor. Ofis açmak için eğitim almak ya da belge sahibi olmak zorunlu değil.  Ancak bu sektörde söz sahibi olmak için bu eğitimleri almanın artıları göz ardı edilemez. Her alanda olduğu gibi, emlak ve gayrimenkul sektöründe de kazanmanın ilk şartı eğitimdir. Eğitimsiz kişilerin gelirleri genel olarak bu emlak sektöründe de düşük oluyor. Eğitimli bir gayrimenkul danışmanının geliri ayda 4000 ile 12000 TL arasında değişirken, eğitim durumuna göre gelir belli oranda düşüş gösterebilmektedir. Tabi eğitim dışında bulunulan şehir, semt, bölge ve ekonominin durumu da kazançta etkili olmaktadır.

Gayrimenkul Danışmanı Ne Kadar Kazanır?

İyi bir gayrimenkul danışmanı, ortalama bir  Avukat, Doktor, Mühendis kadar gelir elde edebilir. Gayrimenkul sektöründe danışmanlık yaparak kazanç sağlayacak olan personel bir emlak ofisinde çalışabilir veya kendi ofisini de açabilir. Bazı gayrimenkul danışmanları belli bir ofise ve markaya bağlı olmadan çalışmak istiyebiliyorlar. Kendi ofisini kurmak isteyenlerin en az 2 ya da 3 yıl seçtikleri belirli bir bölgede çalışmış olmaları kendi açılarından fayda sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Toki Kayabaşı 3+1 Kura Sonuçları

TOKİ tarafından, İstanbul Küçükçekmece Kayabaşı 19. Bölge Toplu Konut Uygulaması çerçevesinde, toplam 512 adet konut için kura çekimi 25 Mayıs 2013 tarihinde Küçükçekmece Arena Salonu' nda saat 10.00 itibariyle tamamlandı.

3+1 Daireler için Kura Sonuçları aşağıdaki gibidir:

TOKİ Niğde Merkez Hıdırlık Mahallesi Alt Gelir Grubu Kura Sonuçları

Kura Sonuçları Açıklandı!

Niğde Merkez Hıdırlık Mahallesi Alt Gelir Grubu Kura Sonuçları için aşağıdaki linki tıklayınız...

TOKİ Adana Seyhan Barış Mahallesi 1. Etap Kura Sonuçları

TOKİ Adana Seyhan Barış Mahallesi 1. Etap Kura Çekimi Bugün Tamamlandı! Kura Çekimiyle ilgili Detaylar için tıklayınız...

Güncelleme Tarihi: 
30/10/2013 - 23:45

TOKi KAYSERi MELiKGAZi MiMAR SiNAN MAHALLESi BAŞVURULARI 31 OCAK 2014'TE SONA ERİYOR

TOKİ tarafından inşa edilen Kayseri Melikgazi Mimar Sinan Mahallesi Alt Gelir Grubu Konut Projesi başvuruları 31 Ocak 2014 tarihinde sona eriyor. Başvuruları Türkiye Halk Bankası Melikgazi şubesi tarafından kabul edilen 714 adet Alt Gelir Grubu ve 80 adet Orta Gelir Grubu konutun kura çekimi ise 6 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 
30/01/2014 - 09:45

TOKİ ADIYAMAN ESENTEPE KURA SONUÇLARI BUGÜN AÇIKLANIYOR

Toplam 160 adet konuttan oluşan TOKİ Adıyaman Esentepe Konutlarının kura çekimi bugün saat 10:00'da başladı. Adıyaman Belediyesi Konferans Salonu’nda başlayan kura çekimi noter eşliğinde gerçekleştiriliyor. Kura sonuçları açıklandığında Toki Adıyaman Esentepe Projesinden konut alma hakkı elde eden hak sahiplerinin tam listesine erişebileceksiniz.

Güncelleme Tarihi: 
17/06/2014 - 10:45

ADAPAZARI KORUCUK TOKİ KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

TOKİ tarafından Adapazarı Korucuk Toplu Konut Projesi çerçevesinde inşa edilen toplam 440 adet konuttan oluşan konut projesinin başvuruları 8 Ağustos tarihinde tamamlandı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Adapazarı Korucuk Toplu Konut Uygulaması çerçevesinde, toplam 440 adet konut satışa sunuldu. Ancak başvuru sayısının satışa sunulan konut sayısından az olması nedeniyle kura çekilişi yapılmayacak.

Güncelleme Tarihi: 
12/08/2014 - 00:15

Pages