TRAFİK CEZASI SORGULAMA - ADRESE KESİLEN TRAFİK CEZASI SORGULAMA

Online Trafik cezası sorgulama, Adrese kesilen trafik cezası sorgulama işlemleri, Radar cezası. Online olarak anında plakanıza ve ehliyetinize kesilen trafik cezanızı aşağıdaki linkten sorgulayabilirsiniz. Hepinize kazasız belasız günler dileriz.

Radara mı yakalandınız? Ya da radara yakalandığınızı mı düşünüyorsunuz? Artık Radar cezaları kamera kaytılarına göre plakaya kesilip ikametgah adresinize gönderiliyor. Kırmızı ışık ve hatalı sollama ile ilgili cezalar da benzer şekilde adresinize kesiliyor. Eğer siz de plakanıza trafik cezası kesilip kesilmediğini mi merak ediyorsanız ve bunu online olarak bunu öğrenmek istiyorsanız bunu yapmak çok basit, aşağıda verdiğimiz Emniyet Genel Müdürlüğü Linkinden trafik cezanızı online ve güvenilir bir biçimde sorgulayabilirsiniz. Sizin için Trafik Cezası Sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı adım adım anlatıyoruz. Kazasız ve cezasız günler dileriz.

Araç plakasına yazılan trafik cezasına bakmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.  Daha sonra açılan ekrandan TC kimlik ve Ad Soyad bilgilerinizi ve doğum tarihinizi gireceksiniz.

Bu aşamayı geçtikten sonra araç plaka ve ruhsat sicil numaralarınızı girmeniz gerekecek.

Sorgula butonuna basarak Online Olarak ( yani gerçek zamanlı olarak) tarafınıza kesilmiş olan trafik ceza bilgilerinizi adresinize gelmeden önce görebileceksiniz. Gelirler İdaresi Başkanlığı internet sitesinden trafik cezasınızı ödemeden önce Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Cezası sorgulama servisinden trafik cezası bilgilerinizi doğrulamanız faydalı olacaktır. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Cezası Sorgulama işlemleriniz için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

2015 TRAFİK CEZALARI AÇIKLANDI

2015 Yılı Trafik Cezaları açıklandı. Bu senenin yeniden değerleme oranı çerçevesinde yılbaşından itibaren trafik cezaları % 10,11 oranında artırılacak. Gecen sene bu artış oranı sadece %3.93 idi. Bu sene yapılacak artış ile birlikte trafik cezaları gerçekten el yakacak gibi gözüküyor. 2015 yılı zamlı trafik cezası tablosu aşağıdaki gibidir. Herkese 2015 yılında kazasız belasız günler. 

Güncelleme Tarihi: 
28/12/2014 - 14:30

2014 YILI TRAFİK CEZALARI AÇIKLANDI

2014 Yılı Trafik Cezaları yeniden değerleme oranı çerçevesinde yılbaşından itibaren yüzde 3,93 oranında artırılacak. Özellikle uyuşturucu ve alkollü araç kullananlara ağır cezalar uygulanacak .

Güncelleme Tarihi: 
26/12/2013 - 15:45

KAR LASTİĞİ TAKMAYANA CEZA KESİLECEK!

Geçen sene yürürlüğe giren kanunla yolcu ve yük taşımada kullanılan ticari araçlarda kar lastiği (kış lastiği) takmak zorunlu hale geldi. Bununla birlikte ticari araç sahiplerini kar lastiği taktırma telaşı sardı. Peki kar lastiği taktırmamanın cezası ne? Kar lastiği denetimi kimin tarafından gerçekleştirilecek? Hangi tarihler arasında kar lastiği takılması gerekiyor?

Güncelleme Tarihi: 
10/12/2013 - 10:15

KAR LASTİĞİNİN ZORUNLU OLDUĞU İLLER

İlk olarak ticari araçlarda (otobüs, kamyon, dolmuş, minibüs vs)  takılması zorunlu hale gelen kar lastiği uygulamasına artık otomobiller de dahil ediliyor. Bundan böyle binek araçlarında kış lastiği olmayanlar tespit edildiğinde cezai işlem uygulanacak. Detaylar haberin ayrıntılarında...

Güncelleme Tarihi: 
16/12/2013 - 21:15

KAR LASTİĞİ UYGULAMASI KİME ZORUNLU, NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Zorunlu mu değil mi? Kime zorunlu ve hangi tarihler arasında? Herkesin kafasını karıştıran zorunlu  kış lastiği (kar lastiği) uygulaması başlıyor. Uygulamaya istinaden, kış lastiği zorunluluğu 1 Aralık tarihinden itibaren başlıyor. Araç sahiplerinin bu konuda hala kafası karışık. Kış lastiği uygulama ilgili tüm detaylar şöyle:

Güncelleme Tarihi: 
25/11/2014 - 07:15

2013 Yeni Trafik Cezaları Açıklandı

2013 Trafik Cezaları, 2013 trafik ceza tarifesi,  trafik cezası tarifesi

2013 yılına ait güncel trafik cezaları açıklandı. Buna göre yapılan trafik ihlallerine göre belirlenen ceza miktarları şöyle:

No

Trafik İhlalinin Konusu

2013 İdari Para Cezası

Pages